Kocia wyprawka

Stało się. Będziemy mieć kociaka! Ale jak tu się przygotować na przybycie nowego domownika? Co ma jeść, gdzie spać? Czym się bawić?
Takie i inne pytania na pewno zadaje sobie każdy świeżo upieczony posiadacz kota. My chętnie podzielimy się swoja wiedza i doświadczeniem. Przede wszystkim należy pamiętać ze każdy kot jest inny i każdy lubi co innego. Mimo tego da się utworzyć listę niezbędnych rzeczy, w które należy się zaopatrzyć przed przybyciem kota :).

1. Karma sucha i mokra, na początek taka jak u hodowcy aby zapobiec niechcianym biegunkom, później można wprowadzić wybrana przez siebie. My polecamy karmy Orijona, Acana, Happy Cat, Grow (wszystkie bez glutenu)
2. Miseczki ceramiczne/kamionkowe/szklane, minimum 3 szt. (na wodę, karmę sucha i karmę mokra)
3. Żwirek, na początek najlepiej taki sam, którego używa hodowca
4. Kuweta (zakryta, odsłonięta), łopatka do sprzątania żwiru
5. Transporter
6. Drapaki, jeden większy i kilka mniejszych (deseczki do drapania porozwieszane po domu aby kociak mógł zaspokoić swój naturalny instynkt zaznaczania terenu pazurkami – aby nie robił tego na naszych meblach 🙂 )
7. Szczotka/grzebień do pielęgnacji kociej sierści. Szczotka-zgrzebło raczej male, z kuleczkami na końcach aby nie podrażniać skory, grzebień najlepiej obrotowy.
8. Legowisko/posłanko/budka, najlepiej kryte, aby kociak miał swój kącik, w którym może się schronić. Oczywiście może również nie być nim zainteresowanym i spać na naszej kanapie ;).
9. Zabawki – wędki, piórka, piłeczki, myszy kartony, tory i rożne inne wedle uznania 🙂

W razie niejasności lub problemow z wyborem najlepszych producentów i produktów, zawsze chętnie służę rada i pomocą.